אודות אולטינט

הטקסט הבא נכתב ע"י דויד גורביץ'. הוא כתוב בלשון הווה, ומתאר את אולטינט כאשר עדיין הייתה פעילה. אולטינט מתה סופית בשנת 2008, אם כי הייתה בשלבי גסיסה מתקדמים זה מספר שנים לפני כן.

הקהל מוזמן להשתתף בתחרות "מה הייתה אולטינט בשבילי" ולכתוב קטע מעודכן יותר (ואפילו קצר). הפרס: תהילת עולם ע"י ציון שמכם בעמוד זה! איך אפשר לסרב...

אולטינט, היא קודם כל קהילה. אמנם קהילה וירטואלית, אך בהחלט קהילה לכל דבר. אולטינט, כמו כל קהילה, מורכבת משכבות שונות של אוכלוסיה. באולטינט כותבים כ- 100 אנשים מכל רחבי ישראל, ובני כל המגזרים: שמאלנים וימנים, אתאיסטים וחרדים, ואפילו יהודים משיחיים... אומנם, רובם המכריע של הכותבים מורכב מתיכוניסטים, אך גם צעירים אחרי הצבא ומבוגרים יותר מהווים בה חלק ניכר.

אולטינט מורכבת מכמה עשרות אזורי דיון בנושאים שונים תחומי העניין הינם מגוונים, וכל אחד יכול למצוא מתוכם נושאים החביבים עליו: מספורט ועד מוזיקה, מפוליטיקה ודת ועד אהבה, וכמו כן בידור, מחשבים, תיכנות, התכתבויות לעט, דיונים ופולמוסים, אומנות וסתם כתיבה כיפית על ענייני היומיום.

תוכל, למשל, לקרוא שרשראות דיונים בין חרדים לחילוניים בנוגע לשירות בצה"ל, ואף להשתתף בהם. והכל בעברית! בשל המגוון הרחב של נושאי הדיון, וגם המגוון הרחב של הכותבים, סביר להניח שתמצא במהרה ידידים חדשים ברשת, שחלקם ודאי יהפוך במשך הזמן לחברים טובים.

חברת הכותבים באולטינט מגובשת מאוד, ושרשראות והתכתבויות הופכות במהרה לשיחות טלפון, ואלו לפגישות חברים בפורומים מצומצמים ומורחבים. מספר פעמים בשנה מתקיימת פגישה כללית של חברי הרשת, ולכל אחד ניתנת ההזדמנות לפגוש את כל שלל הפרצופים שמאחורי המסך. כמו בכל קהילה, גם אולטינט מהווה מקום למפגש עם המין השני. מספר לא מועט של חברי'ה מצאו את אושרם דרך הרשת והאהבה פורחת. מובן שאהבות רשתיות גוררות אחריהן גם גלים של רכילויות רשתיות; כולם, הרי, מכירים את כולם, ומאוד קשה לשמור על סודות ;-)

קיימים מספר כללי כתיבה בסיסיים ברשת. העיקרי שבהם הוא הימנעות מקללות, העלבות, השפלות ו"ירידות" אחד על השני. זאת על מנת ליצור אווירה נעימה ברשת, ולמנוע מצב שבו כותב ירגיש דחוי.